בני עקיבא

בע"ה ובהשתדלותינו.. 
קהילת יקיר היקרה!
ברגעי פתיחת השנה, קודם כל מאחלת שתהיה לכולנו שנה ברוכה בשמחה ועשיה.
ועכשיו אעשה הכרות קצרה-
קוראים לי שיר בן חיים. אני הצעירה מבין חמישה אחים (אחות ושלושה אחים). להורי קוראים דרור ושלומית ואנחנו גרים ביישוב אלוני הבשן שבמזרח רמת הגולן (ליד סוריה  ).
למדתי בתיכון באולפנית טבריה ולאחר מכן בחרתי לעשות שנת מכינה ולמדתי במכינת "לפידות אמונה" במעלה מכמש. בשנה זו התלבטתי אם לשרת בתפקיד בצבא או לשרת כקומונרית. בסוף אחרי מיונים לכאן ולכאן, הגעתי ליקיר וברוך ה'- כאן הסתיימה ההתלבטות.
מודה שכבר מהרגע הראשון הרגשתי שיש פה קהילה מדהימה ונוער תותח וכמובן- חניכים מתוקים- ובקיצור, שיש עם מי ועם מה לעבוד ונכון לרגע זה- אתם מוכיחים שלא טעיתי ותודה לכל השותפים והדואגים.
מרגישה שאני זוכה להיות חלק משרשרת ארוכה של יקיר ושל הסניף- וכאן מאחלת להלל הקומונרית התותחית שסיימה עכשיו שנתיים בסניף, הרבה הצלחה ויציאה קלה לחיים האמיתיים! מרגישה שבקבלת הפנים שהיא ערכה לי יש חלק גדול בהגעתי לכאן. ברגעים אלה אני בקשר עם הלל בסוג של חפיפה וקליטה להיכרות מעמיקה. כאן גם המקום לאחל המון הצלחה לשבט ציון האלופים שסיימו שנתיים של עשיה- בסניף, בקהילה ומחוצה לה- תמשיכו מעלה מעלה.
אז באמת לא יכלתי שלא להזכיר את הלל והצוותים היוצאים, כי הצוותים החדשים- חברי צוות ההדרכה וחברי צוות נחשון החדשים- שבט אורות- ואני לגמרי המשך של העבר והקיים ובעזרת השם נמשיך יחד את דרך התנועה לחזק את הטוב הקיים ונוסיף עוד תורה, טוב וחסד בשאיפה לגדול ולהפיץ את הטוב החוצה כמגדלור בחשיכה.

שנה זו הינה שנת ועידה בבני עקיבא והשנה תיערך הועידה הכ"ד (!!) בנושא "מובילים בדרך תורה ועבודה". בשנה זו התנועה תעסוק ביעדיה לשנים הבאות, במה צריך לשים דגש- באילו נושאים- כדי להתאים את העשיה למצב הקיים והלאה. בועידה הקודמת אחד הנושאים שהחליטו לשים עליהם דגש הוא העיסוק בתנועה ובאידיאלים בהמשך החיים- מעבר ליסודי ולנוער והיום אנו רואים את ההחלטה והעשיה בשיאה. התנועה החליטה להיות מובילה, להמשיך לפתח את הפעילות בעם ובמדינה בעשיה וחיבור בדרך תורה ועבודה בדרך התנועה.
יציאה זו באה לידי ביטוי בשותפות של בוגרים בדרכי התנועה לחיים של ממש (כפרי סטודנטים, שליחות בחו"ל, תנועת בוגרים שנפגשת לשיח משותף ועוד..), עיסוק גדול בהרחבת הפעילויות של חבריא ב' לעוד סניפים ובעיקר בהתייחסות של ממש במצב במדינה- בנושאים מובילים בשיח המדיני: כלכלה, תרבות ועוד.. כל זה מהתפיסה שבנ"ע זה דרך חיים ולא רק תנועת נוער.
אסכם בפסוק מההפטרה: " הרחיבי מקום אהלך ויריעות משכנותיך יטו אל תחשכי האריכי מיתריך ויתדיך חזקי" (ישעיהו, נ"ד, ד')- השנה חבורת הסניף מתרחבת והשבת נכנסים לסניף חברי כיתה ד'- שמונים 60+ חניכים (כן ירבו!) שעד מוצאי שבת ארגון- "הכנה יקרא שמכם". אז ברוכים אתם בכניסתכם למשפחת סניף יקיר- בטוחה שתוסיפו המון!!
ברוכים הבאים והנכנסים ליישוב ולבני עקיבא למשפחות החדשות- שמונים כמעט 50 משפחות (כן ירבו!!) - 12 משפחות שעלו לאחרונה מצרפת והשאר מכלל הארץ..
שעם כניסתם אנו זוכים להרחיב את מקום אוהלינו ומחזקים בזכותם את יתדותינו.
מאחלת שנמשיך ונגדל גם במספר החניכים וגם בעשיה, בלימוד ובצד הרוחני והטוב שבכל אחד ואחד מאיתנו.
בישב"ץ הפתיחה שעשינו השבוע, העלנו שאיפות וחלומות לסניף ולעצמינו- אז שנזכה בעזרת השם ובהשתדלות גדולה ליישם חלומותינו ונמשיך לחלום ולפעול גם במעגלים רחבים יותר- כי תכלס..אנחנו יותר ממסוגלים!

שתיהיה שנה טובה- שנת עשיה חינוכית, חברתית, חווייתית וחלומית.
מזמינה אתכם- קהילה, הורים, בוגרים, נוער, צוותים וחניכים יקרים- להיות חלק בדבר הגדול הזה שנקרא סניף בנ"ע יקיר,
אשמח לשיתוף פעולה ורעיונות לשיפור וחיבור.

שנזכה לשבת של שלום!
בברכת חברים לתורה ועבודה,
שיר הקומונרית.
0508875500